Recent News
Jaki regał wybrać do garażu?

Garaż to miejsce, w którym na co dzień przechowujemy nie tylko akcesoria do samochodu lub innego pojazdu, ale również narzędzia, sezonowy sprzęt sportowy, ozdoby świąteczne czy materiały budowlane. Przy takiej różnorodności magazynowanych przedmiotów należy je właściwie posegregować i zabezpieczyć.

Do czego jest nam potrzebny regał?

Regały są odpowiednie przede wszystkim dla tych, którzy lubią mieć porządek w swoich rzeczach. Regały są proste w obsłudze i – jeśli tylko nie obciążymy ich ponad możliwości – będą służyły nam przez długie lata. Dzięki nim z łatwością utrzymamy porządek w garażu i zawsze będziemy mogli odszukać to, czego w danej chwili potrzebujemy. Do czego jest nam więc potrzebny regał? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – przede wszystkim do tego, aby móc zaoszczędzić czas na szukaniu przedmiotu, którego akurat potrzebujemy.

Co przechowujemy w garażu?

W zależności od tego, co przechowujemy w garażu, będzie nam potrzebny inny regał. Jeśli mowa typowo o narzędziach czy niewielkich częściach do samochodu, dobrze jest pomyśleć o szafce warsztatowej, czyli niewielkim regale na kółkach, które można zobaczyć na przykład w amerykańskich filmach. Szafka jest zazwyczaj czerwona, dzięki czemu rzuca się w oczy, a dodatkowym atutem są zamontowane kółka, które pozwolą nam na dowolne jej przemieszczanie – zawsze będziemy ją mieć w zasięgu ręki. Jeśli chodzi o regał garażowy, dobrze może sprawdzić się również tak zwana ścianka narzędziowa z licznymi kuwetami. Mocuje się ją bezpośrednio do ściany, a dzięki swojej modułowości szybko i sprawnie dopasujemy jej wygląd i funkcjonalność do naszych potrzeb.

Nie tylko narzędziami garaż stoi

Te dwa rodzaje regałów sprawdzą się, kiedy będziemy chcieli przechowywać niewielkie przedmioty i narzędzia. Co jednak w przypadku wspomnianych wcześniej materiałów budowlanych czy ozdób świątecznych, z których nie korzystamy na co dzień? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się stabilny mebel, na przykład regał metalowy, który – oprócz wyjątkowo dużej nośności – jest stabilny. Na rynku znajdziemy regały metalowe z półkami z płyt HDF lub półkami metalowymi. W zależności od modelu i rodzaju regału, nośność pojedynczej półki może wynosić 100, 200, ale nawet i 400 kilogramów. Warto dopasować ją do swoich potrzeb nieco zawyżając swoje obliczenia – lepiej mieć mały “zapas” niż narazić nasz regał na przeciążenie, na skutek którego ozdoby świąteczne czy materiały budowlane zniszczą się lub uszkodzą.

Podsumowując temat regałów do garażu należy przede wszystkim podkreślić, że rodzaj mebla, jaki wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie mieć kilka rodzajów, dobranych odpowiednio do przedmiotów, które chcemy w garażu przechowywać.

News Reporter