Recent News
Jaki regał wybrać do garażu?

Każdy właściciel garażu chciałby posiadać w jego wnętrzu idealny porządek. Jednak zachowanie ładu w tym miejscu nie jest sprawą prostą. Zazwyczaj przechowuje się tam dużą ilość przedmiotów, narzędzi i różnego rodzaju sprzęty. Aby zapanować nad tym wszystkim, będziemy potrzebować odpowiedniego regału.

Rodzaje regałów

Obecnie największym wzięciem cieszą się regały metalowe. Jest tak dlatego, że są trwałe, tanie i mają spory udźwig. Tego typu produkty można podzielić na regały skręcane i zaczepowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę regał garażowy zamykany skręcany, to trzeba go zamontować za pomocą śrub. Wersje zaczepowe nie wymagają takiego działania, chyba że będziemy chcieli przytwierdzić całą konstrukcję do ściany. Regał skręcany ma tę przewagę nad wciskanym, że można bez problemu ustalić obraną przez nas wysokość półek. Dzięki temu cały mebel będzie niezwykle funkcjonalny i bardziej poręczny. Poza tym za jego pomocą można stworzyć cały ciąg półek za pomocą kilku regałów.

Stabilność to podstawa

Każdy regał garażowy skręcany jest wyposażony w dużą ilość otworów montażowych. Dzięki temu możemy łączyć poszczególne elementy w jedną całość. Szukając regałów do garażu, warto zwrócić uwagę również na nośność półek. W warunkach domowych zazwyczaj nie potrzebujemy nader wytrzymałych konstrukcji. Nie znaczy to jednak, że należy zbyt swobodnie podchodzić do tego zagadnienia. Trzeba pamiętać, że z czasem na półkach mogą się znaleźć cięższe rzeczy. Dlatego warto od razu zakupić dość mocne wyroby, najlepiej z płyty wiórowej MDF lub metalu. Warto pamiętać, że regał skręcany można łatwo przymocować do ściany. Będzie to istotne, jeśli zamierzamy umieścić na półkach bardzo ciężkie przedmioty. W takiej sytuacji stabilny mebel to bardzo istotna kwestia.

Bezpieczeństwo i porządek

Kupując nowy regał garażowy, trzeba zwrócić uwagę na jakość jego wykończenia. Czym powinien się charakteryzować? Przede wszystkim cała konstrukcja stalowa powinna być zabezpieczona przed rdzewieniem. Na nóżkach muszą być plastikowe osłonki, które uchronią podłogę przed porysowaniem. Półki powinny być zrobione z solidnych materiałów i przystosowane do bardzo ciężkich przedmiotów. Jeśli będzie istniała możliwość przymocowania regału do ściany, należy zaliczyć to na duży plus. Bardzo istotne jest też to, by cała konstrukcja dawała możliwość umieszczenia półek na różnych wysokościach. Posiadanie w garażu regału daje też poczucie bezpieczeństwa i wrażenie porządku. Gdyby nie ten mebel wiele różnych przedmiotów leżałoby bezładnie na podłodze i stwarzało duże niebezpieczeństwo.

News Reporter